פרס מנכ"ל ללוגיסטיקה במערכות הבריאות

המרכז גריאטרי-שיקומי "פלימן" חיפה זכה במקום הראשון בפרס מנכ"ל בלוגיסטיקה לשנת 2017

את הפרס קיבלו מר ברוך שדמי - מנמ"ר בית החולים, הגברת רויטל שושני - מנהלת התזונה והגברת הדסה אברבנאל - מנהלת המטבח, על פיתוח והטמעת מערכת חת"מ: חליפה תזונתית מותאמת

תזונת המטופל הינה חלק אינטגראלי וחשוב בתהליך השיקום, ההחלמה וחווית האשפוז. התזונה מורכבת מסוג תפריט (רגילה, דלת סוכר, צמחונית, זונדה), מרקם (רגיל, רך, טחון, דייסתי) והעשרות מיוחדות (תוספות מזון ומזון ייעודי ייחודי). התזונה משתנה לאורך האשפוז בהתאם להתקדמות השיקום ובהתאם לצרכי המטופל וטעמו האישי. הטיפול התזונתי הינו תהליך מורכב בו שותפים צוותים רבים: רופא, דיאטנית, סיעוד, קלינאית תקשורת, מטבח, רכש ואפסנאות. התהליך דורש שיתוף מידע, תיאום ותכנון לטווח קצר וארוך. הקושי לדלות מידע מהרשומות הרפואיות השונות, המחסור בשיתוף מידע בין אנשי המקצוע ותהליך מסורבל חוברים יחד ועלולים לגרום לאי הקפדה מספקת על הנחיות בתזונת המטופל אשר עלולה להביא לפגיעה בבטיחות , בתהליך השיקום ולבזבוז במשאבי בית החולים הן בחומרי גלם והן בעבודת הצוותים.

על מנת לייעל ולשפר את התהליך, הוקם בשנת 2016 צוות הכולל את המחלקות השונות: מידע ומחשוב, תזונה, מטבח, סיעוד ורכש והוביל להקמתה והטמעתה של מערכת חת"מ –  חליפה תזונתית מותאמת. המערכת נבנתה על בסיס תשתית חומרה ותוכנה הקיימת בבית החולים. המערכת, המתקשרת עם מערכות המידע הקיימות, מרכזת את כל המידע התזונתי של המטופל מקבלתו לבית החולים ועד לשחרורו ומאפשרת לצוותים לעדכן ולקבל אינפורמציה הקשורה לתזונת המטופל בכל רגע נתון במהלך האשפוז תוך שמירה על חיסיון רפואי ואבטחת מידע. המידע על תזונת המטופל נגיש ומרוכז במקום אחוד בצורה מסודרת וקלה. המערכת מזהה מטופלים חדשים, מאפשרת הזנת מידע על ידי הגורמים המעורבים בתהליך והצגתו במספר רב של אפשרויות עבור הגורמים השונים, כולל הנפקת מדבקות אישיות עבור המטופל ודוחות ייעודיים למחלקת האשפוז, לרכש ולמטבח.

השימוש במערכת שיפר את תחושת היחס האישי והעלה את שביעות רצון המטופלים, הגדיל את כמות המזון הנאכלת על ידי המטופלים, ובכך שיפר את תהליך השיקום שלהם. כמו כן מתאפשר מעקב טוב יותר אחר סוגי מאכלים שאינם נצרכים על ידי המטופלים, וכך ניתן להתאים עבורם מאכלים תחליפים.

עקב נוחות המעקב אחר ההנחיות בנוגע לתזונת המטופל, ההקפדה עליהן השתפרה. השימוש במערכת הביא לחיסכון ברכש של מזון ייעודי ולצמצום בבזבוז מזון המגיע למחלקה. המערכת מאפשרת הפקת דוחות למטבח, לרכש, לסיעוד ולכל גורם המעורב בתהליך ומאפשרת תכנון יעיל יותר של הרכש, ניהול המלאי, ייעול העבודה ושיפור בטיחות הטיפול  התזונתי.

המערכת ניתנת להקמה על בסיס תשתית מידע הקיימת בכל בית חולים. במהלך 2017 אנו ממשיכים את פיתוח המערכת, כולל התאמה למנות אישיות למטופל.